Kategorie
mBank

Załóż firmę z mBankiem

Teraz w jednym miejscu założysz jednoosobową działalność gospodarczą, otworzysz konto firmowe, a w razie wątpliwości przy składaniu wniosku o założenie firmy możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji telefonicznej z księgową.

Dlaczego warto założyć firmę z mBankiem:

Teraz w jednym miejscu założysz firmę
i konto, przez internet lub w placówce mBanku.

W momencie składania wniosku o założenie firmy, możesz bezpłatnie skontaktować się z księgową, która w razie potrzeby udzieli Ci pomocy.

Przygotowaliśmy krótszy i prostszy wniosek, pełen podpowiedzi.

Cały proces zakładania firmy odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Kto może otworzyć firmę z mBankiem?

 • Wniosek o założenie firmy z mBankiem jest dla Ciebie, jeśli:
  • chcesz otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą,
  • masz skończone 18 lat, posiadasz polskie obywatelstwo, dowód osobisty i jesteś polskim rezydentem (czyli masz polski stały adres zamieszkania),
  • nie masz zarejestrowanej lub zawieszonej działalności gospodarczej.

Czy muszę być klientem mBanku, aby skorzystać z usługi?

 • Nie, firmę z mBankiem może otworzyć każdy i nie musisz być wcześniej klientem mBanku. Jeśli nie masz konta indywidualnego w mBanku proces otwarcia firmy będzie jedynie trochę dłuższy, ponieważ musisz podpisać dokumenty, a my musimy zweryfikować Twoją tożsamość. Możesz zrobić to za pośrednictwem kuriera lub w placówce mBanku.

.  

Jakie decyzje muszę podjąć zanim zacznę wypełniać wniosek?

 • Pomoże Ci w tym stworzona przez nas lista. Dzięki niej szybko sprawdzisz, czy podjąłeś już wszystkie decyzje, aby otworzyć firmę.

Jak wygląda proces zakładania firmy z mBankiem?

 • Upewnij się, że podjąłeś wszystkie decyzje, żeby założyć firmę (to jakich informacji potrzebujesz podpowiadamy w poprzedniej odpowiedzi). Wniosek wypełnisz przez Internet, w placówce albo dzwoniąc na mLinię. Samo wypełnienie wniosku zajmie Ci nawet do 10 minut. Zakładając firmę z mBankiem od razu możesz nie tylko otworzyć rachunek firmowy, ale także zamówić kartę, terminal płatniczy czy księgowość. Po złożeniu i podpisaniu wszystkich wniosków dostaniesz SMS i e-mail z informacją, że Twoja firma została zarejestrowana. Prześlemy do Ciebie informację o nadaniu NIP i REGON oraz o aktywacji rachunku. Samodzielnie powinieneś jedynie złożyć formularz ZZA w ZUSie. Jeżeli chcesz być płatnikiem VAT w US złożyć formularz VAT-R.

Co zrobić jeśli nie będę potrafił/a wypełnić wszystkich pól na wniosku?

 • Podczas wypełniania wniosku możesz bezpłatnie skonsultować się z księgową z serwisu SuperKsięgowa.pl. Wystarczy, że na wniosku wybierzesz przycisk „Zamów rozmowę z księgową. Kliknij!” lub zadzwonisz pod numer tel. 22 100 46 70. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 06:00 do 22:00 oraz w weekendy w godz. 9:00-17:00.

Czy muszę mieć Profil Zaufany, aby założyć firmę z mBankiem?

 • Nie, jeśli nie masz jeszcze Profilu Zaufanego będziesz mógł go założyć podczas procesu otwarcia firmy z mBankiem. Profil Zaufany to Twój cyfrowy podpis dla administracji publicznej. Jest on całkowicie bezpłatny. Pełni funkcję Twojego podpisu elektronicznego, którym możesz potwierdzać dokumenty wysyłane do urzędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *