Kategorie
mBank

Jakie konto oszczędnościowe wybrać, ekonto oszczędnościowe mBank – odłóż na swoją przyszłość

eKonto oszczędnościowe to jedno z najbardziej popularnych kont jakie otwieramy. Obecnie najbardziej skupiamy się na zarabianiu i oszczędzaniu pieniędzy. Najlepszym sposobem na oszczędzanie jest właśnie konto oszczędnościowe.

Co to jest ekonto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy który zazwyczaj jest dodatkowym rachunkiem do naszego konta głównego. Konto oszczędnościowe jak sama nazwa mówi jest kontem które pomaga nam oszczędzać pieniądze. mBak posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe ekonto oszczędnościowe którego oprocentowanie stałe wynosi 0,01%. Konta oszczędnościowe mają to do siebie że kiedy wpłacamy na nie pieniące , samo ich pozyskanie jest ograniczone aby zminimalizować wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy.

Jak działa ekonto oszczędnościowe?

ekonto oszczędnościowe mbank

eKonto oszczędnościowe działa w bardzo prosty sposób który zrozumie nawet dziecko, jeśli chcemy zacząć oszczędzać swoje środki otwieramy ekonto oszczędnościowe. Na konto oszczędnościowe wpłacamy dowolne kwoty dowolnym czasie, dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt że wpłacone przez nas pieniądze są dodatkowo oprocentowane, w zależności o wysokości kwoty jaką posiadamy na koncie, czym większa suma tym oprocentowanie jest większe.  eKonto oszczędnościowe ma pewne ograniczenia co do wypłaty środków, aby ograniczyć Twoje wydatki. W ciągu miesiąca możesz tylko raz za darmo wypłacić pieniądze.

Ile za prowadzenia ekonta oszczędnościowego w mbanku?

Konto oszczędnościowe w mbanku jest zupełnie darmowe, zarówno otwarcie rachunku oszczędnościowego jak i jedo prowadzenie. Nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu.

Konto oszczędnościowe czy lokata?

Jeśli zastanawiasz się co jest lepsze ekonto oszczędnościowe czy lokata, to odpowiedź jest bardzo prosta, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy możesz pozwolić sobie na zamrożenie pieniędzy czy nie, czy potrzebujesz mieć do nich dostęp. Zasadnicza różnica pomiędzy kontem oszczędnościowym a lokatą jest oprocentowanie.Na lokacie oprocentowanie zawsze będzie dużo wyższe niż na koncie oszczędnościowym.  Plusem ekonta oszczędnościowego jest to że w każdej chwili możesz wypłacić swoje pieniądze natomiast lokata działa w ten sposób że zamrażasz pieniądze na jakiś okres 3 miesiące lub 6 miesiący a nawet dłużej, jeśli chcesz wypłacić pieniądze z lokaty wcześniej możesz stracić wszystkie odsetki.

ekonto oszczędnościowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *